Magdalena Szutarska

Psycholożka, psychoterapeutka. Posiada m.in. certyfikat specjalistki w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, certyfikat Ambasadorki metody Kids’ Skills w Polsce. Terapeutka, trenerka i superwizorka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Specjalizuje się w pracy z Kartami Metaforycznymi.

Warsztaty prowadzone przez Magdalenę Szutarską:

Baśnie w obrazach, obrazy w ręku. Zastosowanie kart metaforycznych w działaniach integracyjnych i rozwojowych

Autorka warsztatów: 
Magdalena Szutarska 

Karty metaforyczne zyskują coraz większą popularność jako narzędzie wspierające pracę pedagogów, wychowawców i nauczycieli. Ilustracje bogate w wieloznaczne treści oraz estetyczna, kolorowa forma kart w sposób szczególny wzbudza zainteresowanie dzieci, rozwijając ich wyobraźnię i twórczy potencjał. Warsztaty prezentują wiele możliwości zastosowania kart metaforycznych w zabawach oraz animacjach adresowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak karty pomagają w komunikacji z dzieckiem, poznają także sposoby włączania kart metaforycznych do aktywności plastycznej, ruchowej czy tanecznej

Od słowa do słowa – tworzy się rozmowa. Skuteczna komunikacja w pracy z grupą

Współautorki warsztatów: 
Agnieszka Kaczmarczyk,
Magdalena Szutarska 

Komunikowanie się to z jednej strony chleb powszedni nauczyciela, z drugiej – twardy orzech do zgryzienia w pracy pedagogicznej. Warsztaty poświęcone są ćwiczeniu umiejętności komunikacyjnych w pracy z dziećmi i dorosłymi. Podczas szkolenia zastanowimy się, jak prowadzić rozmowę tak, by być dobrze zrozumianym i by rozumieć innych, jak radzić sobie z trudnymi rozmowami, jak stworzyć dobry klimat do rozmowy. Zapraszamy nauczycieli przedszkoli, szkół, rodziców i wszystkie osoby, które czują, że to, CO chcą powiedzieć i to, JAK chcą to powiedzieć, ma ogromne znaczenie dla otwartego i skutecznego porozumiewania się.

"Rozwiązania są bliżej, niż myślisz". Elementy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w pracy z dziećmi i dorosłymi

Współautorki warsztatów: 
Agnieszka Kaczmarczyk,
Magdalena Szutarska 

Szkolenie o charakterze warsztatowym pozwala uczestnikom doświadczyć zalet tzw. TSR – Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Pracując tą metodą, bazujemy na założeniu, że w każdym z nas jest potencjał do budowania rozwiązań nawet bardzo trudnych sytuacji. Jej elementy z powodzeniem mogą wykorzystać nauczyciele w pracy z dziećmi, rodzicami, a także w innych sytuacjach zawodowych lub osobistych. W trakcie warsztatów dowiemy się, jak wykorzystać TSR w kontakcie z dzieckiem – być może takim, którego zachowanie postrzegamy jako problemowe.

Żeby nam się chciało chcieć. Profilaktyka wypalenia zawodowego w pracy wychowawczej

Współautorki warsztatów: 
Agnieszka Kaczmarczyk,
Magdalena Szutarska 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty, których celem jest zastanowienie się nad zjawiskiem wypalenia zawodowego, poznanie przyczyn jego powstawania, określenie działań profilaktycznych oraz wypracowanie sposobów radzenia sobie ze stresem i zniechęceniem w pracy wychowawczej. Oprócz zagadnień merytorycznych szkolenie zawiera elementy metody KLANZY: ćwiczenia relaksujące, rozluźniające, budujące dobry nastrój uczestników oraz ruchowe zabawy integracyjne.

Przewiń do góry