Sylwia Trzeciak- Leśniewska

Pedagog z przygotowaniem psychologicznym, ekonomistka, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu psychologii. Certyfikowana animatorka grup zabawowych. Autorka Programu psychoprofilaktycznego wspierającego rodziny z małymi dziećmi „Świadome Rodzicielstwo”.

Warsztaty prowadzone przez Sylwię Trzeciak-Leśniewską

Długość dostępnych warsztatów:

skarpeta 3

MIDI (5h dydaktycznych)

skarpeta 2

MIDI (5h dydaktycznych)

skarpeta

MAXI (10h dydaktycznych)

O trampolinie i super krasnoludku, czyli o tym, jak kształtować poczucie własnej wartości u dziecka (MINI, MIDI)

Autorka warsztatów: 
Sylwia Trzeciak- Leśniewska

Ważnym elementem funkcjonowania na co dzień jest poczucie własnej wartości, które można odebrać jako trampolinę, od której odbijamy się, by osiągnąć wyznaczone cele. Wiarę we własne siły dziecko buduje od najmłodszych lat i wielką rolę w tym procesie odgrywamy my – dorośli. Warsztaty mają pomóc nie tylko w zrozumieniu istoty poczucia własnej wartości dziecka, ale również dostarczyć wiedzy na temat sposobów jej kształtowania. Wspólnie zastanowimy się nad odpowiedzią na następujące pytania: Co to jest obraz siebie i jak kształtuje się samoocena? Czym różni się poczucie własnej wartości od wiary we własne siły? Co to jest język osobisty w kontekście poczucia własnej wartości? Jak chwalić i jak krytykować, by zostać dobrze zrozumianym? Co dzieje się, gdy dziecku brakuje poczucia własnej wartości? Czy zmiana naszej komunikacji z dzieckiem może mieć wpływ na kształtowanie się poczucia własnej wartości? Jakie zabawy i ćwiczenia pomogą dziecku budować właściwy obraz własnej osoby?

Tupie, krzyczy, marudzi, czyli co z tą złością? (MINI, MIDI)

Autorka warsztatów: 
Sylwia Trzeciak- Leśniewska

Każdy wychowawca na pewno nie raz spotkał się z atakami złości u dziecka. Towarzyszą nam one praktycznie w każdej sytuacji życia codziennego. Złoszczą się zarówno dzieci, jak i dorośli. Tylko kiedy robią to ci mniejsi, chcemy, by napady te jak najszybciej się skończyły. Ale czy tak naprawdę właśnie o to chodzi? Jak dać sobie z nimi radę? Na warsztatach zastanowimy się wspólnie: Dlaczego dzieci się złoszczą? Czy złość jest zaraźliwa? Co dzieci chcą nam powiedzieć, rzucając się na ziemię? Czy jesteśmy w stanie coś z „tym” zrobić? Jak sami możemy radzić sobie z naszymi `Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Poznaniu 22 negatywnymi emocjami? Na spotkaniu wspólnie przeanalizujemy różne sytuacje wywołujące negatywne emocje, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Przyjrzymy się im z bliska i postaramy oswoić. Nauczyciele otrzymają również zestaw zabaw, które mogą pomóc w tych trudnych momentach. 

Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli, opiekunów i rodziców dzieci w wieku 0-4 lat. 

Wolno – nie wolno, czyli o tym, jak rozsądnie wyznaczać granice i nauczyć dziecko zasad (MIDI, MAXI)

Autorka warsztatów: 
Sylwia Trzeciak- Leśniewska

Dlaczego dzieci bywają nieznośne? Jednego dnia dostosowują się do ustalonych reguł i rytuałów, a drugiego wydają się całkowicie o nich zapominać. Im bardziej prosimy je o przestrzeganie zasad, tym bardziej je łamią. Dlaczego tak się dzieje? Jak sobie z tym poradzić? Na warsztatach zastanowimy się nad następującymi kwestiami: Jak ustalać zasady i wyznaczać granice. W jaki sposób być konsekwentnym i kiedy pozwolić sobie na elastyczność? Karać czy nie? A jeśli tak, to w jaki sposób? Czym różni się kara od konsekwencji i co z tego wynika? Jakie zabawy i ćwiczenia mogą pomóc dzieciom w zrozumieniu i przestrzeganiu reguł?

Nagrania z webinarów

Webinar: Tupie, krzyczy, marudzi- czyli co z tą złością

Webinar przeznaczony jest dla nauczycieli, opiekunów i rodziców dzieci w wieku 0-4 lat.

Każdy wychowawca na pewno nie raz spotkał się z atakami złości u dziecka. Towarzyszą nam one praktycznie w każdej sytuacji życia codziennego. Złoszczą się zarówno dzieci, jak i dorośli. Tylko kiedy robią to ci mniejsi, chcemy, by napady te jak najszybciej się skończyły. Ale czy tak naprawdę właśnie o to chodzi? Jak dać sobie z nimi radę?

Podczas webinarium zastanowimy się:

  • dlaczego dzieci się złoszczą?
  • czy złość jest zaraźliwa?
  • co dzieci chcą nam powiedzieć, rzucając się na ziemię?
  • czy jesteśmy w stanie coś z ?tym? zrobić?
  • jak sami możemy radzić sobie z naszymi negatywnymi emocjami?

Na spotkaniu wspólnie przeanalizujemy różne sytuacje wywołujące negatywne emocje, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Przyjrzymy się im z bliska i postaramy oswoić. Nauczyciele otrzymają również zestaw zabaw, które mogą pomóc w tych trudnych momentach. Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli, opiekunów i rodziców dzieci w wieku 0-4 lat.

Webinar: Wolno - nie wolno, czyli o tym, jak rozsądnie wyznaczać granice i nauczyć dziecko zasad

Dlaczego dzieci bywają nieznośne? Jednego dnia dostosowują się do ustalonych reguł i rytuałów, a drugiego wydają się całkowicie o nich zapominać. Im bardziej prosimy je o przestrzeganie zasad, tym bardziej je łamią. Dlaczego tak się dzieje? Jak sobie z tym poradzić?

Na warsztatach zastanowimy się nad następującymi kwestiami:

  • Jak ustalać zasady i wyznaczać granice?
  • W jaki sposób być konsekwentnym i kiedy pozwolić sobie na elastyczność?
  • Karać czy nie? A jeśli tak, to w jaki sposób?
  • Czym różni się kara od konsekwencji i co z tego wynika?
  • Jakie zabawy i ćwiczenia mogą pomóc dzieciom
    w zrozumieniu i przestrzeganiu reguł?
Przewiń na górę