Sylwia Reichel

Nauczycielka wychowania przedszkolnego, edukacji zintegrowanej oraz przyrody, dyplomowana nauczycielka tańca, specjalistka z zakresu gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, trenerka Metody Dobrego Startu, terapeutka ręki. Kocha podróże, zwierzęta i jazz.

Warsztaty prowadzone przez Sylwię Reichel:

DŁUŻSZE formy warsztatowe (10 godzin dydaktycznych i więcej)

Od samby do walca wiedeńskiego. Integracyjne formy tańca towarzyskiego

Czas trwania:
10-15 godzin dydaktycznych 

Autorka warsztatów:
Sylwia Reichel

od samby do walca

Warsztaty to ciekawa propozycja taneczna dla nauczycieli, wychowawców, instruktorów kulturalno-oświatowych, animatorów oraz wszystkich kochających ruch i dobrą zabawę. Tak popularny w ostatnim czasie taniec towarzyski zyskuje coraz to nowych zwolenników. Integracyjne wersje wybranych tańców towarzyskich to projekt skierowany dla wszystkich, którzy chcą dołączyć do tego grona, poznać historię, technikę kroków podstawowych oraz najprostsze figury tańców latynoamerykańskich oraz standardowych w przyswajalnej, integracyjnej formie. W programie warsztatów 11 układów tanecznych do specjalnie skomponowanej muzyki tanecznej (samba, rumba, cha-cha, jive, pasodoble, walc angielski, walc wiedeński, tango, blues, disco i rock and roll), zabawy integracyjne, zadania taneczne oraz działania plastyczne, w czasie których uczestnicy wykonują atrakcyjne rekwizyty taneczne.

Rozśpiewane, roztańczone, rozbawione przedszkole. Tańce i zabawy na różne uroczystości przedszkolne

Czas trwania:
15 godzin dydaktycznych 

Autorka warsztatów:
Sylwia Reichel

Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczycieli rytmiki, instruktorów tańca, pracowników świetlic środowiskowych. Praca nauczyciela wymaga od wykonującej ją osoby ogromnej wiedzy, umiejętności, zaangażowania, ciągłego poszukiwania, analizowania oraz obserwowania. Jeśli spełnimy te warunki, to z pewnością będziemy odczuwać satysfakcję ze swojej pracy i zobaczymy zadowolenie w oczach naszych podopiecznych. Warsztaty „Roztańczone, rozśpiewane, rozbawione przedszkole” to kolejna ciekawa propozycja kreatywnego prowadzenia zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym. Zawierają 12 autorskich piosenek w wersji wokalnej i instrumentalnej, proste układy choreograficzne, działania plastyczne oraz wiersze na różne uroczystości przedszkolne. W programie propozycje ciekawego przygotowania m.in. przedstawień świątecznych, zabaw karnawałowych, Dnia Babci i Dziadka oraz zajęć tematycznych związanych z porami roku.

Tańczące stopy – ćwiczmy zdrowo na wesoło! Tańce i zabawy kształtujące prawidłową postawę i przeciwdziałające wadom stóp u dzieci

Czas trwania: 
10 godzin dydaktycznych 

Autorka warsztatów:
Sylwia Reichel

Warsztaty adresowane są do nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, wychowawców placówek socjalnych i kulturalno-oświatowych, nauczycieli wychowania fizycznego, instruktorów gimnastyki korekcyjnej. Uczestnicy poznają nowe, ciekawe tańce integracyjne i zabawy zawierające ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę oraz zapobiegające najczęściej występującej wadzie stóp u dzieci, jaką jest płaskostopie. Każdy nauczyciel dbający o prawidłowy rozwój fizyczny swoich podopiecznych znajdzie tutaj nowatorskie i jednocześnie nieskomplikowane propozycje, które z powodzeniem wykorzysta w swojej pracy.

Zielone okulary. Pedagogika zabawy w edukacji przyrodniczej

Czas trwania: 
10 godzin dydaktycznych 

Autorka warsztatów:
Sylwia Reichel

Warsztaty skierowane do nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pasjonatów przyrody, studentów kierunków pedagogicznych i przyrodniczych, rodziców oraz wszystkich pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W programie warsztatów, oprócz 10 autorskich piosenek o tematyce przyrodniczej (umieszczonych na płycie CD), znajdują się także zabawy ruchowe, działania plastyczne oraz doświadczenia wyjaśniające dzieciom niektóre zjawiska przyrodnicze. Teksty piosenek pomagają zrozumieć m.in. obieg wody w przyrodzie, segregację śmieci, zjawiska pogodowe. Uczestnicy szkolenia nabędą umiejętności wprowadzenia swoich podopiecznych w fascynujący świat przyrody przez zabawę, ruch, taniec i muzykę.

KRÓTSZE formy warsztatowe (9 godzin dydaktycznych i mniej)

Figurowy zawrót głowy. Przedszkolak w świecie geometrii

Czas trwania: 
4 godziny dydaktyczne 

Autorka warsztatów:
Sylwia Reichel

Warsztaty adresowane są do nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczania zintegrowanego, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych. W programie umieszczono wybrane zagadnienia z psychologii rozwojowej, gry i zabawy ruchowe oraz plastyczne wprowadzające dziecko w świat matematyki i zachęcające do odkrywania pojęć z zakresu geometrii.

Oswoić nadpobudliwość. Praca z dzieckiem nadpobudliwym

Czas trwania: 
4-5 godzin dydaktycznych 

Autorka warsztatów:
Sylwia Reichel

Warsztaty adresowane są do nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczania zintegrowanego, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych. Warsztaty zawierają treści pomocne w pracy z dziećmi nadpobudliwymi. W programie umieszczono wybrane zagadnienia z psychologii rozwojowej, zabawy na odreagowanie niepokoju i podenerwowania, zabawy na uspokojenie i spostrzegawczość oraz na koncentrację uwagi.

Tańczące kredki. Ruch i plastyka dla smyka

Czas trwania: 
5 godzin dydaktycznych 

Autorka warsztatów:
Sylwia Reichel

Warsztaty adresowane są do nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczania zintegrowanego, pracowników placówek kulturalno-oświatowych i opiekuńczo- -wychowawczych. W programie warsztatów znajdują się działania plastyczne i plastyczno-taneczne rozwijające koordynację ruchową, wyobraźnię plastyczną oraz wyjaśniające dzieciom w praktyczny sposób trudne dla nich pojęcia np. pion, poziom, panorama itp.

Przewiń do góry