Małgorzata Sikora

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunkach: wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe; przyroda, zarządzanie oświatą. Największą jej pasją jest miłość do dzieci, tańca-muzyki. Uważa, że każdy ma w sobie potencjał tylko trzeba go odkryć.

Warsztaty prowadzone przez Małgorzatę Sikorę:

Długość dostępnych warsztatów:

skarpeta 3

MIDI (3h dydaktyczne)

skarpeta 2

MIDI (5h dydaktycznych)

skarpeta

MAXI (10h dydaktycznych)

Biedroneczki są w kropeczki. Proste tańce do polskich utworów (MINI, MIDI)

Autorka warsztatów: 
Małgorzata Sikora

Ruch pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, poprawia kondycję, giętkość, pomaga w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami. Zajęcia taneczne kształtują poczucie rytmu, słuch muzyczny, rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz koordynację ruchową, są doskonałą formą aktywności fizycznej. Pomagają konstruktywnie rozładować emocje, a także budują poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za partnera i grupę. Celem warsztatów jest nauka prostych układów choreograficznych z rekwizytami do polskich piosenek z lat 60. Ubiegłego wieku. Warsztaty adresowane są do nauczycieli pracujących z dziećmi przedszkolnymi i szkolnymi oraz do pracowników świetlic środowiskowych.

Dziesięć palców – wpływ muzyki na działalność twórczą dziecka (MIDI)

Autorka warsztatów: 
Małgorzata Sikora

Dzieci są z natury kreatywne, dlatego należy w nich tę zdolność rozwijać i pielęgnować. Radość, którą przeżywa mały artysta, pobudza go do dalszej zabawy formą, barwą czy dźwiękiem. Muzyka pobudza twórcze działania, może pomagać w nawiązywaniu relacji społecznych oraz w kształtowaniu pozytywnych cech charakteru. Podczas warsztatów zaproponujemy wykorzystanie palców w technikach plastycznych połączonych z muzyką oraz proste tańce na siedząco – wyciszające lub pobudzające do działania. Szkolenie adresowane jest do nauczycieli przedszkoli, szkół, świetlic, terapeutów oraz studentów, którzy szukają inspiracji do pracy z dzieckiem.

Muzyka etniczna w zabawach dla dzieci (MIDI, MAXI)

Autorka warsztatów: 
Małgorzata Sikora

Celem warsztatów jest przybliżenie poprzez muzykę tradycji, obrzędowości i klimatu indiańskich, afrykańskich i azjatyckich (Indie, Chiny) grup etnicznych. Uczestnicy podczas szkolenia oprócz nauki tradycyjnych tańców i zabaw wykonają charakterystyczną dla tych grup biżuterię, zabawki i elementy strojów. Szkolenie adresowane jest do nauczycieli przedszkoli, szkół, świetlic oraz studentów, którzy szukają inspiracji do pracy z dzieckiem.

Muzyka klasyczna tańcem malowana (MIDI, MAXI)

Autorka warsztatów: 
Małgorzata Sikora

Świat, który nas otacza, bezustannie wytwarza różne efekty dźwiękowe. Cały ten świat dźwięków jest tłem naszego codziennego życia. Nikt już dzisiaj nie kwestionuje, że muzyka wpływa na nasze nastroje i emocje, uspokaja, poprawia nastrój i rozładowuje stres. Okazuje się, że poprzez muzykę bardzo wcześnie możemy wspierać i stymulować zmysły dzieci, a przez to rozwijać ich wrodzone talenty. W dzisiejszych czasach, promując muzykę popularną, spychamy muzykę klasyczną na margines. Podczas tych warsztatów chcemy odświeżyć ten rodzaj muzyki i wzbogacić ją ruchem. Proste układy choreograficzne, zabawy ruchowe przygotowujące do wyzwań tanecznych i ciekawe rekwizyty pozwolą na odkrycie muzyki klasycznej na nowo. Warsztaty adresowane są do nauczycieli pracujących z dziećmi przedszkolnymi,
szkolnymi oraz pracowników świetlic środowiskowych 

Nastrojowe brzmienia celtyckiej harfy (MIDI, MAXI)

Autorka warsztatów: 
Małgorzata Sikora

Warsztaty mają na celu przybliżenie tradycji celtyckich poprzez taniec oraz zabawy plastyczne wpisane w celtyckie „Koło Roku”. Program szkolenia zawiera naukę 14 tańców, układów i zabaw ruchowych. Towarzyszą im proste działania plastyczne m.in.: wyrób biżuterii, ozdób i dekoracji. Propozycje można wykorzystać w pracy z dziećmi w przedszkolu i szkole, podczas spotkań integracyjnych z rodzicami, dziadkami oraz w trakcie integracyjnych zabaw plenerowych. Zapraszamy wszystkich, którzy choć na chwilę chcą przenieść się w świat znaków i symboli oraz poznać bogate tradycje Wiecznie Zielonej Wyspy. 

Zabawy spod trzepaka, czyli jak to kiedyś bywało, kiedy dzieciakom się chciało

Czas trwania:
15 godzin dydaktycznych 

Autorka warsztatów:
Małgorzata Sikora

Autorka warsztatów: 
Małgorzata Sikora

Pamiętacie czasy, kiedy zwisaliście z trzepaka w krótkich spodenkach lub warkoczykach głową w dół? Trzepak posiadał jakąś tajemną moc, która jak magnes przyciągała wszystkich z najdalszych zakamarków podwórka. Bazując na zabawach z naszego dzieciństwa i naszych rodziców, stworzyłyśmy propozycje, które wzbogacą warsztat pracy nauczyciela o gry, tańce i prace plastyczne wspomagające wszechstronny rozwój dziecka, trenujące podzielność uwagi i poprawiające koordynację. W działaniach budzących w nas ciepłe wspomnienia towarzyszyć nam będą postacie, które pamiętamy z naszych pierwszych dobranocek. Poprzez popularyzację wartościowych, tradycyjnych i nieprzemijających zabaw chcemy zachęcić dzieci do oderwania się od komputerów, tabletów, telewizorów oraz smartfonów i aktywnego spędzania wolnego czasu. Nic tak, jak zwyczajna zabawa i dziecięce „wygłupy” nie rozwija wyobraźni i kreatywności. Na tych warsztatach pokażemy, jak zaszczepić dzieciom pomysły, które nie pozwolą im się nudzić, a jednocześnie będą ich uczyły współpracy, rozwiązywania konfliktów oraz pomogą kształtować relacje z rówieśnikami i zachęcą do aktywności fizycznej.

Niezwykła przygoda. Zabawy plastyczno-sensoryczne (MIDI)

Autorka warsztatów: 
Małgorzata Sikora

Pierwszym etapem uczenia się jest poznawanie przez zmysły. Jest ono bardzo ważne do harmonijnego rozwoju dziecka. Właśnie w czasie eksperymentowania z różnego rodzaju tworzywami naturalnymi czy sztucznymi budzi się u dzieci odkrywcza radość i wyzwala poznawcza ciekawość, a także wzbogaca się jego rzeczowa wiedza. Sztuka i sensoryka to niezwykła przygoda dla dziecka, to radość, swoboda ekspresji, konkretne umiejętności, odkrywanie swoich możliwości w procesie twórczym. Celem warsztatów jest wspieranie naturalnego rozwoju dziecka, rozbudzenie jego wyobraźni i wrażliwości, które poznaje otoczenie za pomocą zmysłów. Zabawy z kolorem, kształtami i fakturami to propozycje ciekawych zabaw plastycznych połączonych z doświadczeniami sensorycznymi. Warsztaty adresowane są do nauczycieli pracujących z dziećmi przedszkolnymi i szkolnymi oraz do pracowników świetlic środowiskowych. 

Nowe, fabularyzowane zabawy z chustą. Kontynuacja szkolenia: Zabawy z chustą (MIDI)

Autorka warsztatów: 
Małgorzata Sikora

Chusta animacyjna KLANZY to doskonałe narzędzie do pracy z dziećmi i młodzieżą. Zajęcia z nią integrują, motywują, rozwijają, relaksują, przełamują opór, ośmielają, pozwalają lepiej się poznać, sprawdzić wiedzę dzieci albo przeżyć niezwykłą podróż w krainę wyobraźni. Podczas szkolenia wykorzystamy chustę w zabawach fabularyzowanych, które poświęcone są realizacji określonego tematu (baśnie, bajki, opowiadania). Naucz się pracować z chustą KLANZY i wykorzystaj jej potencjał. Aby wziąć udział w szkoleniu, nie jest konieczne uczestniczenie w jego poprzedniej części.

Taneczne doznania łączące pokolenia w rytmach ABBY. Warsztaty taneczne, cz. I (MIDI, MAXI)

Autorka warsztatów: 
Małgorzata Sikora

Program warsztatów to nauka 12 grupowych układów tanecznych, tańców integracyjnych i zabaw inspirowanych przebojami szwedzkiej grupy ABBA. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają rekwizyty do tańców i zabaw, wykorzystując proste techniki plastyczne. Serdecznie zapraszamy nauczycieli przedszkoli, szkół, świetlic oraz studentów. Udział w warsztatach pozwoli oderwać się na kilka godzin od codziennych spraw i oddać się szaleństwu muzyki i tańca.

Taneczne doznania łączące pokolenia w rytmach ABBY. Warsztaty taneczne, cz. II (MIDI, MAXI)

Autorka warsztatów: 
Małgorzata Sikora

Warsztaty stanowią propozycję nauki 8 tańców opracowanych do znanych przebojów szwedzkiej grupy ABBA w wersji integracyjnej, dostosowane do możliwości ruchowych dzieci w młodszym wieku. Przygotowane aranżacje taneczne, proste układy choreograficzne dla grupy stworzone zostały na potrzeby uświetnienia imprez szkolnych i przedszkolnych. Serdecznie zapraszamy nauczycieli przedszkoli, szkół, świetlic oraz studentów. Udział w warsztatach nie musi być poprzedzony uczestnictwem w pierwszej części warsztatów

W każde święta buzia uśmiechnięta. Upominki od małego dla dużego (MIDI, MAXI)

Autorka warsztatów: 
Małgorzata Sikora

Zajęcia plastyczne stają się nie tylko źródłem przyjemności estetycznych, ale odprężają, dają radość z tworzenia. Rozwijają fantazję, pomysłowość i przyczyniają się do poznania otaczającego świata. Poprzez takie działania dzieci wyrażają swoje uczucia, wzmacniają przy tym poczucie własnej wartości. W atmosferze zabawy będziemy w przyjemny sposób tworzyć „coś z niczego” na różne okazje (Dzień Mamy i Taty, Dzień Babci i Dziadka, Wielkanoc, Boże Narodzenie i inne święta), angażując w to ogólnie dostępne materiały, własną wyobraźnię i odrobinę zapału. Robótki ręczne, takie jak: wycinanie, filcowanie, lepienie, malowanie czy rysowanie, kształtują zarówno działania oparte na własnej inwencji, jak i celowe wykonywanie konkretnych zadań przez dziecko.

W kolorowym świecie. Gry i zabawy z chustą animacyjną (MIDI, MINI)

Autorka warsztatów: 
Małgorzata Sikora

Tęczowa chusta i milion pomysłów – tak niewiele trzeba, aby w atrakcyjny i pożyteczny sposób zorganizować czas dzieciom, młodzieży, dorosłym. Wspólna zabawa to coś więcej niż sposób wspólnego działania. Staje się ona symbolem wspólnoty. Pomaga dostrzec wartości w innych ludziach. Zabawy z chustą ożywiają relacje w grupie, integrują nawet wiele osób i zachęcają je do współpracy. Chusta animacyjna umożliwia lepsze poznanie dzieci, ułatwia wejście w grupę oraz pokonywanie lęku przed nową sytuacją. Wyzwala radość, rozładowuje napięcia i powoduje, że dzieci są bardziej otwarte i spontaniczne. Jest to atrakcyjna forma zabawy, która daje dzieciom dużo swobody, wyzwala ich własną aktywność. Zapraszamy na kolejne warsztaty, gdzie znajdziecie zabawy w atrakcyjnej formie, angażujące emocjonalnie, wywołujące śmiech dzieci, bazujące na ich spontanicznej aktywności i pobudzające je do kreatywnych działań.

Wspomnienia spod trzepaka. Tańce i zabawy z naszego dzieciństwa (MIDI)

Autorka warsztatów: 
Małgorzata Sikora

Trzepak posiadał jakąś tajemną moc, która jak magnez ściągała wszystkich z najdalszych zakamarków podwórka. Bazując na zabawach z naszego dzieciństwa i naszych rodziców stworzyłyśmy propozycje, które wzbogacą warsztat pracy nauczyciela o gry i tańce wspomagające wszechstronny rozwój dziecka. W działaniach budzących w nas ciepłe wspomnienia towarzyszyć nam będą postacie i muzyka, które pamiętamy z naszych pierwszych dobranocek „Bolek i Lolek”, „Makowa Panienka”, „Bajki z mchu i paproci”. Szkolenie adresowane jest do nauczycieli przedszkoli, szkół, którzy szukają inspiracji do pracy z dzieckiem.

Zabawy z chustą animacyjną KLANZY (MIDI, MINI)

Autorka warsztatów: 
Małgorzata Sikora

Chusta animacyjna jest doskonałym rekwizytem do zabaw w grupie. Szkolenie pozwala zapoznać się z zabawami, które można wykorzystać podczas zajęć bądź na dużych imprezach, festynach. Zabawy takie pozwalają wszystkim jednakowo angażować się i nie są tu potrzebne żadne specjalne umiejętności. 

Przewiń na górę