Beata Frankiewicz

Od lat zachęca i przekonuje tych nieprzekonanych do korzystania z nowych technologii. Realizuje się w projektach dot. podnoszenia kompetencji cyfrowych prowadząc zajęcia dla dzieci, dorosłych, seniorów. Prezeska poznańskiego oddziału KLANZY w latach 2015-2021. Autorka m.in. warsztatów “Programowanie na dywanie”.

Warsztaty prowadzone przez Beatę Frankiewicz:

DŁUŻSZE formy warsztatowe (10 godzin dydaktycznych i więcej)

Programowanie na dywanie. Elementy programowania w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Czas trwania:
10 godzin dydaktycznych 

Autorka warsztatów:
Beata Frankiewicz

Algorytmy, funkcje, pętle, sekwencje, warunki – to terminy doskonale znane programistom, ale wśród nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych mogą wzbudzać przerażenie. Na szczęście dzieciom żadne straszne słowa nie przeszkadzają w dobrej zabawie. Warsztaty to propozycje zabaw i gier bez użycia komputerów, które wprowadzają dzieci w świat programowania. Komputer zrobi dokładnie to, co mu się poleci: nie domyśli się intencji i nie będzie kierować się zdrowym rozsądkiem. Dlatego tak ważne jest rozwijanie u dzieci logicznego myślenia i precyzyjnego formułowania myśli, rozwiązywania problemów, abstrakcyjnego myślenia – wszystko po to, by zrozumieć „świat maszyn” i nauczyć się z nimi rozmawiać. Dzięki powyższym umiejętnościom także rozumienie naszego ludzkiego świata stanie się dla nas zdecydowanie łatwiejsze. 

Balonowe love

Czas trwania:
10 godzin dydaktycznych 

Autorka warsztatów:
Beata Frankiewicz

Dzieci kochają balony – to jest fakt. Dzięki warsztatom dowiesz się, jak kreatywnie wykorzystać balony w pracy i zabawie z dziećmi, poznasz podstawowe techniki skręcania długich balonów oraz pomysły na wykorzystanie ich w zabawie. Dowiesz się, jak wykonać proste i efektowne dekoracje pomieszczeń, a także rekwizyty do przedstawień. Balony będziemy również wykorzystywać do integracji grupy i przełamywania pierwszych lodów (w kontekście zarówno dzieci, jak i rodziców). Czyli mnóstwo inspiracji, dzięki którym mamy nadzieję, że Wy także pokochacie balony.

KRÓTSZE formy warsztatowe (9 godzin dydaktycznych i mniej)

Balonowe love. Dekoracje świąteczno-zimowe

Czas trwania:
5 godzin dydaktycznych 

Autorka warsztatów:
Beata Frankiewicz

Balonowe love, czyli dekoracje, których nie można kupić w żadnym sklepie, nie można ich także schować na strych i zawiesić w kolejnym sezonie. Są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju, niczym świąteczna atmosfera. Podczas warsztatu uczestnicy będą wykonywać bałwanki, czapki, choinki i inne balonowe cuda, które wzbudzą zachwyt nie tylko dzieci, ale także rodziców i rady pedagogicznej. Warsztaty wykorzystują technikę skręcania balonów. By uczestniczyć w zajęciach, nie jest potrzebne doświadczenie w skręcaniu balonów

Balonowe love. Dekoracje wiosenno-wielkanocne

Czas trwania:
5 godzin dydaktycznych 

Autorka warsztatów:
Beata Frankiewicz

Kwiaty, żabki, zajączki, koszyczki i kurczaki, czyli balonowe love tym razem w wiosenno-wielkanocnej odsłonie. Dekoracje, które wywołają uśmiech nie tylko na twarzy dzieci. Pełne uroku i jedyne w swoim rodzaju. Warsztaty wykorzystują technikę skręcania balonów. By uczestniczyć w zajęciach, nie jest potrzebne doświadczenie w skręcaniu balonów

Nagrania z webinarów

Webinar: Jak zmienić kuchenny stół w szkolną tablice - narzędzia których potrzebujesz, pomysły, którymi oczarujesz...

Jeśli zastanawiasz się:

  • jak rozpocząć przygodę z nagrywaniem filmików i lekcji  dla swoich uczniów,
  • jaki sprzęt ułatwi Ci pracę – co naprawdę warto kupić, by nie zrujnować budżetu,
  • jak nagrywać swoje ręce (widok z góry) gdy piszesz, liczysz, pokazujesz uczniom prace manualne podczas zajęć online,
  • jak w 3 prostych krokach zmieścić filmik na YouTube (lub chmurze google) i zabezpieczyć go,
  • jakie narzędzia zintegrują i ułatwią pracę zespołową uczniom podczas lekcji

 

to ten webinar z pewnością rozwieje wiele Twoich wątpliwości! Ponadto zwiększy skuteczność i atrakcyjność Twojego nauczania online a przede wszystkim zaoszczędzi Ci wiele godzin zbędnej pracy.

Szkolenia online

Siatkę złóż - głową rusz! Zabawy matematyczno-logiczne oraz zabawy z elementami programowania w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Siatkę złóż – głową rusz!

Zabawy matematyczno-logiczne oraz zabawy z elementami programowania w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

6h nagrań: metodycznych wskazówek i inspiracji poświęconych wykorzystaniu siatki 4×4  do zabaw rozwijających:

  • logiczne myślenie,
  • umiejętności matematyczne, 
  • rozwiązywanie problemów, 
  • pracę zespołową,
  • kreatywność. 
Przewiń do góry