Magdalena Iwanowska

Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w zakresie nauczania początkowego i wychowania przedszkolnego oraz studia podyplomowe z zakresu resocjalizacji. Nauczyciel dyplomowany, pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Warsztaty prowadzone przez Magdalenę Iwanowską:

DŁUŻSZE formy warsztatowe (10 godzin dydaktycznych i więcej)

Rurowy Dżem. Podstawowe sposoby wykorzystania Bum Bum Rurek w zabawie i edukacj

Czas trwania:
10 godzin dydaktycznych 

Autorki warsztatów:
Dorota Jaskólska
Magdalena Iwanowska

Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, pracowników świetlic oraz studentów. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe zasady gry na Bum Bum Rurkach – kolorowych, muzycznych tubach wykonanych z bezpiecznego i wytrzymałego tworzywa. Celem warsztatów jest przedstawienie sposobów wykorzystania tej innowacyjnej, niebanalnej zabawki podczas działań muzycznych, tanecznych i ruchowych, a także podczas wprowadzania dzieci w świat liter i czytania oraz edukacji matematycznej. Bum Bum Rurki to niezwykle prosta zabawka edukacyjna dla dzieci i dorosłych, która daje praktycznie nieograniczone możliwości zabawy oraz edukacji muzycznej (może stać się wstępem do nauki gry na innych instrumentach).

KRÓTSZE formy warsztatowe (9 godzin dydaktycznych i mniej)

Pedagogika zabawy. Zarys metod aktywizujących

Czas trwania: 
5 godzin dydaktycznych

Autorka warsztatów: 
Magdalena Iwanowska

Zajęcia przybliżają w zarysie główne założenia pedagogiki zabawy. W formie warsztatowej uczestnicy doświadczają działań bez rywalizacji i oceniania. W programie warsztatów znajdują się tańce i zabawy integracyjne, zabawy z chustą,
ale także działania kładące nacisk na dydaktyczną wartość zabawy.

Słowne i matematyczne zabawy dydaktyczne

Czas trwania: 
5 godzin dydaktycznych

Autorka warsztatów: 
Magdalena Iwanowska

Zajęcia przeznaczone są dla nauczycieli przedszkoli oraz nauczania początkowego. Prezentują różnorodne sposoby uatrakcyjnienia zajęć z zakresu mowy i myślenia oraz pojęć matematycznych. Uczestnicy zajęć poznają różnorodne zabawy z literą, słowem i liczbą do wykorzystania w pracy z małymi dziećmi przy użyciu prostych środków dydaktycznych. 

Przewiń do góry